Menu İkili Koltuk Modelleri
Menu Üçlü Koltuk Modelleri
Menu Oturma Grupları
Menu Kanepeler
Menu Jözefin Koltuk Modelleri
Menu Berjer Koltuk Modelleri
Menu Çekyat Modelleri
Menu Köşe Koltuk Modelleri
Menu Sandalye Modelleri
Menu Koltuk Döşeme
Menu Koltuk Aksesuarları
Menu Eski Hali - Yeni Hali
Menu döşemelik kumaş
Menu Yapılan işlerden....
Menu Pratik Bilgiler
 
online destek
 
Döşeme Yaptırmak İstediğiniz takım veya koltuklarınızın resmini çekerek
info@koltuk-doseme.com
adresine mail atabilirsiniz.

Zühtüpaşa Mah Şehirkahya Sk. No.15 (Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yan Sokağı) Kızıltoprak Kadıköy
Tel: (216) 418 35 56
Gsm: (532) 223 25 52
kredi kartı
 
 
Temizlik ve Bakım
Kumaş yüzeylerini nemli bezle silinmesi doğrudur. Sulu temizlik yapmak sakıncalıdır. İlk başta kumaş temizlenir, fakat kumaş bünyesine almış olduğu suyu altında bulunan süngere, ahşap iskelete veya metal iskelete iletir. Bu yüzeye inen su üzerindeki kumaş yüzünden hava alması zorlaşır ve içeride kalarak çürümeyi başlatır. Zaman içinde kotu ve hoş olmayan alttan gelen lekeler görülebilir. Eğer bu tarz temizlik yapılması gerekiyorsa koltuk havadar ve güneş alan bir ortamda iyice kuruması sağlanmalıdır.

Hakiki Deri
Deriyi çizilmelere ve mürekkep lekelerine karşı korumalısınız. Mürekkep yapısından dolayı içine işler ancak bazı özel temizleyiciler ile bazı mürekkep türleri temizlenebilmektedir. Fakat bu gibi durumlarda hemen klasik temizlik ürünleri ile temizlememeli sadece kuru bezlerle mürekkebin fazlalığı alınıp deri temizleyiciler tercih edilmelidir. Matlaşan veya solan yüzeyler için bakım kremleri ile eski canlılığına kavuşabilirsiniz. Derin çizikler ve yıpranmalar ancak deri boyaları ile boyanarak giderilir. Ancak çizik yok olmaz sadece dikkat çekiciliği azalır.

Suni Deri
Suni deriyi hakiki deride olduğu gibi çizilmelere ve mürekkep lekesine karşı korumalısınız. Mürekkep lekesi hakiki derideki gibi lekesel özelliği vardır. Günlük temizliği ılık nemli sabunlu bezle yapmak yeterlidir.

Teak Bahçe Mobilyası
Teak dış ortama dayanıklı bir malzeme olduğu için bahçe mobilyalarında tercih edilen bir ağaç türüdür. Fakat en büyük düşmanı güneş, tuzlu su ve rüzgarla gelen tozlu havadır. Lifli yapısından dolayı gözeneklerine kir alır. Bu kir temizlenmeden sürülen koruyucu yağlar kirle birleşerek daha kirli ve koyu bir görüntüye sebep verir. Yüzeyindeki kir temizlenip bakım yağları sürülmesi durumunda ilk günkü görüntüsünü uzun süreler korur. Bakımı yapılmayan Teak mobilyaları bulunduğu ortamdaki hava şartlarına göre kısa sürede karararak kötü bir görüntüye bürünecektir. Bu duruma gelen mobilyaların temizleme ürünleri ile temizlenmesi imkansız olabilir. Bu durumda yüzeyi zımparalanarak yüzeydeki kirli, yanmış ölü tabaka kazınarak temizlenerek koruyucu yağ sürülür.

Mobilya Yüzey Bakımı
Ahşap yüzeyli mobilyaların temizliğinde kullanacağınız malzemelerin yumuşak ve asitlik özelliği olmaması önemlidir. Aksi takdirde zamanla yüzeydeki cilanın çizilmeler suretiyle matlaşma ve görüntüsünde bozulmalar başlayacaktır.

Laminant Yüzey Bakımı
Mutfak tezgahlarında kullanılan laminantların bakım yağları ile kullanımına bağlı olarak belirli aralıklarla yağlanması gerekir.

Pratik Leke Temizleme Bilgileri
Boyalı mobilyalarda
Su lekeleri:Mantar tıpayla ovun.
Sinek pisliği: Kahve telvesiyle lekeleri silin veya sirkeyle ovun.
Şeker lekesi: Ilık suyla hafifçe sulandırılmış kahve telveleri kolayca temizler.

Cilalı mobilyalarda
Su lekeleri: Eşit miktardaki zeytinyağı ve 90 derecelik alkolü karıştırıp buna batıracağınız bezle ovuşturursanız lekeleri yok edebilirsiniz. Eğer mobilyanızın cilası hafif bozulduysa zeytinyağı ve sigara külü karışımına batırdığınız bir bezle daireler çizerek yenileyin cilasını.

Sıcak tabak izi: Üzerine terebentin sürün ve kaynamamış ketenyağıyla ovun. Sonra temiz ve yumuşak bir bezle parlatın.